امروز :
مقالات
!والدینی که فرزندانشان را بیمار می کنند
1393/01/18 - 9:15
دیدگاه
دکتر محمدرضا سرگلزایی

در حال خواندن كتابي هستم از « آلن دوباتن » فيلسوف و نويسندة سوئيسي الاصل ساكن بريتانيا . نام اين كتاب « پروست چگونه مي‌تواند زندگي شما را دگرگون كند » است. اين سومين كتابي است از آلن دوباتن كه مي‌خوانم . قبلا" « تسلي بخش‌هاي فلسفه » و « هنر سير و سفر » را از او خوانده‌ام . هر سه كتاب فوق‌العاده ارزشمندند .كتاب « پروست چگونه مي‌تواند زندگي شما را دگرگون كند » شرحي كنجكاوانه بر زندگي « مارسل پروست » نويسندة فرانسوي است كه يكي از طولاني ترين رمان‌هاي قرن بيستم را به نام « در جستجوي زمان از دست رفته » نوشته است .
« آلن دوباتن » چهرة خلاق و هنرمند اوست . از نقطه نظر « آلن دوباتن » هنرمند كسي است كه نگاهي ويژه و منحصر به فرد به جهان دارد . نگاهي كه از كسي عاريت نگرفته است . هنرمند عينكي جديد مي‌سازد و به هستي به يادگار مي‌گذارد ، عينكي كه پس از او دهها ، صدها يا هزاران نفر مايلند از آن عينك به زندگي بنگرند . نگاه «گوستاوفلوبر » به آشفتگي و بي نظمي يك شهر شرقي ، نگاه « ويليام وردز ورت » به طبيعت و نگاه « ونسان ون گوگ » به رنگها نمونه‌اي از اين عينك‌هاي منحصر به فرد هستند . از اين نظر « مارسل پروست » نيز صاحب يك نگاه منحصر به فرد است. او همچون ديگران به تابلوهاي نقاشي نگاه مي‌كند . « عادت پروست هر بار كه به نقاشي اي مي‌نگريست اين بود كه اشكال روي بوم را به آدم‌هايي كه در زندگي شناخته بود تشبيه كند . « لوسين دوده » دوست پروست به ما مي‌گويد كه با هم وارد سالني شدند كه نقاشي پيرمرد و پسر به ديوار زده شده بود كه يك نقاش ايتاليايي در 1840 ميلادي آن را كشيده بود . پروست مدتي در بحر نقاشي فرو رفت و بعد رويش را به دوده كرد و گفت اين مردي است كه با « ماركي دولر» دو نيم كرده باشند . « ماركي دولر » شخصيت معروفي در محافل اجتماعي پاريس بود . شگفت‌آور است كه نجيب زاده اي را در پاريس اواخر قرن نوزدهم به چهره‌اي كه در ايتالياي اواخر قرن پانزدهم نقاشي شده بود تشبيه كنند . »
« پروست » همچون ديگران روزنامه نمي‌خواند . او به خبر كوتاهي در صفحة حوادث روزنامه نگاهي مي‌اندازد ، آنگاه به تخيل خود اجازه مي‌دهد به آن خبر كوتاه چنان پر و بالي بدهد كه از آن يك داستان تراژدي يا كميك بيرون بيايد :
« در صبح روزي از ماه مه 1914 خوانندگان روزنامة لوفيگارو در ستون خلاصة اخبار با چنين خبري روبرو شدند :
در چهار راه پر رفت‌وآمد ويلوربان ، اسبي به داخل واگن عقبي ترامواين جهيد و تمام مسافران را كله معلق كرد ، كه سه نفر آنها به سختي مجروح و به بيمارستان منتقل شدند .
پروست دربارة آن اسب به خيالبافي پرداخت :
آيا كله معلق او به داخل تراموا ناشي از حسرت او به حرفة نمايش پرش اسب بوده است ؟ يا اين اسب در حال انتقام از اتوبوسي بوده كه اخيرادر ميدان تره بار برادرش را كشته بود ، كه بعد هم گوشتش را براي پختن بيفتك اسب مصرف كردند؟
« پروست » بسيار به جزئيات علاقمند بود .او مي‌دانست كه تجربة انساني تا چه حد در مقابل تلخيص شدن آسيب‌پذير است و هر چيزي اگر با تمام جزئيات به آن بنگريم قابليت آن را دارد كه موضوعي براي باروري هنري گردد .
دوست پروست ، « موريس دوپلي » برايمان مي‌گويد كه مارسل وقتي دچار بي خوابي مي‌شد برنامة حركت قطارها را با اشتياق بسيار مي‌خواند . او به برنامة حركت قطارها همچون يك رمان هيجان انگيز نگاه مي‌كرد چرا كه خواندن نام ايستگاههاي قطار شهرك‌هاي ميان راه ، به تنهايي ، تخيل پروست را با مواد خام فراواني براي به وجودآوردن يك عالم مطلب تغذيه مي‌كرد و تصويري از درام هاي خانوادگي در روستاها ، زد و بندهاي حكومت‌هاي محلي و زندگي در روستاها را تجسم مي‌كرد .
« پروست » چنان با تأمل به جزئيات يك ملاقات ساده توجه مي‌كرد كه با اين نگاه هيچگاه زندگي به تكراري بودن و روزمرگي نمي‌رسد . هر ملاقاتي يك حادثه منحصر به فرد است و هر رويداري پر از تجربيات تازه و هيجان انگيز .
اما در حالي كه انتظار داريم « مارسل پروست » با اين نگاه خاص به زندگي غرق در شور لذت بردن از زندگي باشد ، « آلن دوباتن » چهرة ديگر « پروست » را برايمان به تصوير مي‌كشد :
« پروست » در سي سالگي زندگي خود را اينچنين ارزيابي مي‌كند : « بدون هيچگونه لذت ، هدف ، فعاليت يا جاه طلبي ، در حالي كه زندگي پيش رويم پايان يافته و با آگاهي از رنجي كه به پدر و مادر داده‌ام ، از خوشبختي اندكي برخوردارم ! »
« پروست » نسبت به هرگونه وقفه در برنامة روزمره و عادت‌ها حساسيت دارد ، از دلتنگي براي خانه رنج مي‌برد و به هر سفري كه مي‌رود مي‌ترسد كشته شود ! خودش توضيح مي‌دهد در نخستين روزهايي كه در مكاني جديد قرار مي‌گيرد به‌شدت به هنگام شب احساس فلاكت مي‌كند ! او آرزويش را اين‌گونه خلاصه كرده بود كه در قايق تفريحي زندگي كند و « بدون لزوم بيرون آمدن از رختخواب » به همه جا سفر كند ! پروست عاشق تختخوابش است ، بيشتر اوقات را در آن مي‌گذارند و آن را به ميز تحرير و دفتر كارش تبديل مي‌كند !
به‌نظر مي‌رسد « پروست » هميشه بيمار است :
« حتي وسط تابستان ، چنانچه مجبور به ترك خانه شود ، چهار بافتني و يك پالتو مي‌پوشد ، هميشه از يبوست و اشكال در دفع ادرار شاكي است ، ادعا مي‌كند كه هر شب ساعت‌ها دچار بي خوابي است ، پنجره‌ها و پرده‌هاي آپارتمانش در تمام سال بسته است ، از ديدن آفتاب ، تنفس هواي تازه يا هرگونه ورزشي خودداري مي‌كند ، مرتب از درد معده شاكي است ، ادعا مي‌كند چنان پوست حساسي دارد كه بايد براي استحمام بدنش را با حولة نرم بافت نمداري بشويد و سپس با ضربات آرام ملافه به تنش آن را خشك كند ! ( براي يك استحمام معمولي پروست نياز به بيست حوله داشت و مصر بود حوله‌ها فقط در لباسشويي مخصوصي كه گرد صابون ضد حساسيت داشت شسته شوند ! »
آيا « پروست » به بيماري سختي مبتلا بود ؟ پزشكاني كه « پروست » را معاينه مي‌كردند علائم چنين بيماري سختي را در او نمي‌يافتند اما « مارسل پروست » - كه هم پدر و هم برادرش جراحان بزرگي بودند – باور داشت كه پزشكان بيماري او را درك نمي‌كنند و در نتيجه اظهار مي‌دارد :
« باور داشتن به پزشكي ، اوج حماقت است ! »
اينجاست كه يك سئوال مهم پيش مي‌آيد : چگونه فردي با چنان استعدادهنري و توانمندي در داشتن ديد ويژه به زندگي ، چنين زندگي زجرآوري را گذرانده است ؟ چه فرآيندي منجر شده كه « مارسل پروست » دچار چنين فرآيندهاي ناتوان كنندة «خودبيمارانگاري» و « خودآزاري » و « ترس از تغيير » باشد ؟
علم روانكاري به اين سئوال پاسخ مي‌دهد . كافي است نگاهي به روابط « پروست» و مادرش بياندازيم تا همه چيز روشن شود :
دوست پروست ، « پلانت ديني » به خاطر مي‌آورد كه پروست هرگز نمي‌گفت « مادرم » يا « پدرم » ، بلكه هميشه با لحن يك پسر كوچولوي احساساتي مي‌گفت «پاپا» و « مامان » ، و به محض اينكه اين كلمات بر زبانش جاري مي‌شد چشمانش پر از اشك مي‌شد و بغض گلويش را مي‌گرفت ! « مارسل » اغلب مادرش را « مامان كوچولوي عزيز » مي ناميد و در مورد مادرش گفته است : « براي او من هميشه چهار ساله بودم » .
خانم پروست با چنان شدتي عاشق پسرش بود كه هر عاشق افسانه‌اي را شرمزده مي‌كرد . عشقي كه شخصيت پسر بزرگش را به گونه‌اي بنيادين دگرگون كرد و او را سخت عاجز و ناتوان ساخت . به اعتقاد خانم پروست كاري نبود كه مارسل بدون وجود مادرش بتواند انجام دهد .
هنگامي كه در بيست و چهارسالگي مارس ، مادر و پسر مدت كوتاهي از هم جدا افتادند ، مارسل در نامه هايش به دقت در مورد وضعيت اشتها ، كاركردن مزاج ، وضعيت ادرار و چگونگي خوابش براي « مامان » توضيح مي دهد اما باز مامان گله مي‌كند كه مارسل به حد كافي توضيح نداده است : « عزيزم اين كه مي‌گويي چندين ساعت خوابيدم هيچ چيز دقيقي را براي من روشن نمي‌كند ، براي چندمين بار مي‌پرسم : چه ساعتي به خواب رفتي ؟ چه ساعتي از خواب بيدار شدي ؟ »
در نامه‌اي كه مارسل در 31 سالگي براي مادر 53 ساله اش مي‌نويسد به دقت وضعيت دفع ادرارش را براي « مامان » توضيح مي‌دهد و از او مي‌خواهد از « پاپا» پدر پزشك و 68 ساله اش سئوال كند « اين كه وقتي داري ادرار مي‌كني بي اختيار مجبور مي‌شوي آن را قطع كني و دوباره شروع كني چه معني دارد؟ »
در پرسشنامه‌اي از پروست پرسيده شد تصورش از بدبختي چيست، پاسخ داد : «جدا بودن از مامان » . شب هايي كه « مارسل » خوابش نمي‌برد و « مامان » در اتاق خودش بود مارسل نامه‌هايي برايش مي‌نوشت و زير در اتاقش مي‌گذاشت تا صبح پيدا كند !
مارسل دريافته بود كه مادرش ترجيح مي‌دهد او مريض و متكي به مادر باشد تا سالم باشد : « واقعيت اين است كه به محض اينكه حالم بهتر مي‌شود  ، وضعيتي كه حالم را بهتر مي‌كند باعث عصبانيت تو مي‌شود  ، پس همه چيز را خراب مي‌كني تا دوباره مريض شوم . باعث تاسف است كه قادر نيستيم همزمان با سلامت به هم عطوفت داشته باشيم . »
شرح حال « مارسل پروست » به روشني فرآيند « روان پويايي » ايجاد يك وضعيت هيپوكندرياكال ( خود بيمارانگاري) و مازوخيستيك ( خود آزاردهي ) را روشن مي‌سازد . والديني كه به فرزندان خود وابستگي افراطي دارند بذر چنين مشكلاتي را در فرزندان شان مي‌كارند . آنها با تزريق نگراني هاي شديد در ذهن فرزندشان او را به خود وابسته مي‌كنند . در واقع آنها به نوعي بال و پر فرزند خود را مي‌چينند تا فرزندشان براي هميشه زمينگير شود و هوس پريدن از لانه به سرش نزند ! آنقدر در مورد خواب او از وي سئوال مي‌كنند كه او به خواب خود وسواس پيدا مي‌كند ، آنقدر از اجابت مزاج او مي‌پرسند كه او به شمارش دفعات دفع خود مي‌پردازد و سخت نگران مي‌شود  كه نكند دچار بيماري گوارشي شده باشد ، آنقدر او را از عوارض سرماخوردگي مي ترسانند كه او با اولين نشانه‌هاي يك سرماخوردگي خفيف به‌شدت احساس ناتواني مي‌كند ! آنگاه همين والدين بيماري زا از ضعف و ناتواني فرزند خود مي‌نالند و شكوه مي‌كنند كه فرزندشان قادر به مراقبت از خود نيست و آنها ناچارند بار پرستاري از او را به دوش بكشند !
پسراني كه مادر وابسته ساز دارند در هر چه بوي جدايي از مادر را بدهد دچار ترديد و دودلي مي‌شوند . در واقع هنوز « بند ناف» آنها بريده نشده است ! اين‌چنين مرداني در ازدواج دچار ترديد حيرت آوري هستند ، افراد متعددي را براي ازدواج مورد بررسي قرار مي‌دهند و با وجود ارزيابي هاي مكرر ، مشورت هاي متعدد و دوران آشنايي طولاني نمي‌توانند به راحتي براي ازدواج تصميم بگيرند . در نهايت در صورتي كه تصميم به ازدواج بگيرند يكي از اين سناريوها پيش مي‌آيد :
1-پس از ازدواج مكررا به آغوزش مادر مي‌روند واز بدرفتاري همسرشان به او شكايت مي‌كنند . مادر پسرش را نوازش مي‌كند و از « بدشانسي » پسر مظلومش غصه دار مي‌گردد . بسته به ميزان تحمل عروس خانم يا اين فرآيند بصورت مزمن ادامه مي‌يابد و يا اين ازدواج منجر به طلاق مي‌گردد .
2-  اين مردان با زني كه از آنها بسيار مقتدرتر و موفق تر است و گهگاه چند سالي هم از آنها بزرگتر است ازدواج مي‌كنند . در واقع آنها به جاي استقلال از مادر ، مادر جديدي پيدا مي‌كنند . معمولا در اين رابطه آنها مرداني مظلوم و سر به زير هستند كه به هر شكلي از همسرشان طلب مهر و نوازش مي‌كنند و در روابط جنسي نيز اغلب دچارناتواني و ضعف هستند .
3-اين مردان با زني از طبقة اجتماعي بسيار پايين تر و شرايط هوشي ، تحصيلي و اقتصادي نازل ازدواج مي‌كنند و در واقع براي مادرشان كلفت مي‌گيرند . مادر و پسر به رابطة غيرعادي و در هم تنيدة خود ادامه مي‌دهند و كلفت خانه كارهاي پيش پا افتاده‌اي را به عهده مي‌گيرد .
يكي از بدترين شكل وابستگي مادر به فرزند را در حالتي مي‌بينيم كه مادر ، فرزند خود را دچار روان پريشي مي‌كند ! « گيگوري بيستون » سالها قبل « مادران اسكيزوفرنوژنيك » را شرح داده است مادراني كه با نحوة ارتباط دوگانة خود ، فرزندشان را دچار يك احساس دوگانگي شديد مي‌كنند ( Ambivalance ) ) به گونه‌اي كه در مورد بديهي ترين مسائل نيز دچار ترديد ، دودلي ، ترس و سردرگمي است . چنين فردي با وجود داشتن مغزي سالم دچار علائم سايكوز ( Psychosis ) مي‌گردد و تا پايان عمر وابسته به مادر و تحت درمان با آنتي سايكوتيك ها و بستري مكرر در بيمارستان روانپزشكي قرار مي‌گيرد .
« بوون » علت چنين وابستگي هاي غيرطبيعي بين والدين و كودكان را « جابه‌جا شدن مثلث هاي عاطفي » مي‌داند . از نظر « بوون » در يك مثلث عاطفي طبيعي ، والدين يكديگر را از نظر عاطفي تغذيه مي‌كنند ، بنابراين زن و شوهر از نظر عاطفي اشباع هستند و آنها فرزند خود را سير مي‌كنند . در حالي كه ناكامي زن و شوهر در تغذية عاطفي از يكديگر سبب مي‌شود  كه آنها براي تغذية خود نيازمند به فرزندانشان باشند و چون پدر يا مادر نمي‌تواند بطور مستقيم از فرزندش تقاضاي محبت و نوازش كند ، فرزند را چنان ضعيف و بيمار بار مي‌آورد كه مطمئن باشد فرزندش خانه را ترك نخواهد كرد و او را تنها نخواهد گذاشت . گاهي احساس بيماري جسماني اين فرزند را وابسته به پدر و مادر نگه مي‌دارد و گاهي داشتن ترديد ، ترس و وسواس راجع به مسائل زندگي اين كار را مي‌كند. اگر اين فرزند « عصيان » ‌كند و عليرغم همة اين تمهيدات « بند بگسلد » و لانه را ترك ‌كند ، پدر يا مادر چنان احساس گناهي در وي ايجاد مي‌كنند كه او براي هر لذتي كه از زندگي كسب مي‌كند احساس نياز به تاوان دادن دارد و بدين سبب براي خود رنج و درد مي‌خرد و رفتارهاي خود آزارانه ( مازوخيستيك ) از خود بروز ‌مي‌دهد . روشن ترين نمونة چنين كساني ، افراد دچار « مازوخيسم جنسي » هستند كه در هنگام رابطة جنسي از شريك جنسي خود مي‌خواهند كه به آنها توهين ، تحقير يا حتي شكنجه روا دارد زيرا آنها نمي‌توانند لذت بدون درد را پذيرا باشند . با درد كشيدن احساس گناه آنها آرام مي‌شود  و آنها از لذت بردن خود وحشت نمي‌كنند !
شايد عجيب باشد ولي آدم‌هاي زيادي تا پايان عمر از لحاظ رواني هنوز در «رحم مادر » به سر مي‌برند ، « بند ناف شان » با مادر متصل است يا به « پستان مادر » آويزانند و شير مي‌نوشند !

دکتر محمدرضا سرگلزایی_روانپزشک

married woman wants cheat signs of a cheater read here
how to cheat on your boyfriend read i want to cheat on my boyfriend
i told my husband i cheated sigridw.com i cheated on my husband how do i fix it
wives who cheat on husbands survivingediscovery.com why people cheat
reasons wives cheat on husbands tolobel.com cheat husband
married men affairs link I cheated on my boyfriend
women cheat husband link wife cheat story
mom sex stories open adult xxx stories
want my wife to cheat tfswhisperer.com my girl friend cheated on me
free grocery store coupons link prescription savings cards
i want an affair i cheated on my husband affair dating sites
abortion online prostudiousa.com menstruation after d&c procedure
free online coupons read walgreens printing coupons
online walgreens photo coupons go coupons for prescription medications
my fiance cheated on me beautiful women cheat married men affairs
prednisolone 20mg link zithromax pill
clomiphene 25mg shouldersofgiants.co.uk amoxil pill
prescription drug discount card viagra online coupon transfer prescription coupon
cialis pill mtibytes.com renova tube
finasteride pill link vardenafil 60mg
lilly coupons for cialis link printable coupons for cialis
acheter viagra pfizer en acheter viagra pfizer en acheter viagra pfizer en
side effects viagra http://viagraforsaleuk1.com viagra to buy online
cialis coupon lilly prescription coupon prescription savings card
cialis prescription coupon go coupons for prescriptions
viagra mire jó viagra mire jó viagra szedése
niacin ne demek centauricom.com niasinamid
loperamide dosage policereference.co.uk loperamide 2mg
buscopan buscopan ampullen buscopan dragees
lithium ion battery bartsha.cz lithium ion battery
evista tabletas link revista hola
nexium spc link nexium spc
augmentin side effects neryx.com augmentin side effects
lilly cialis coupon discount prescription coupons prescription card discount
zyrtec chemist warehouse mattnichols.co.uk zyrtec ingredients australia
abortion photos msemvs.org abortion at 16 weeks
new prescription coupon pristineschool.com lilly coupons for cialis
pro abortion arguments site how soon can you get an abortion
zovirax bula zovirax zovirax
seroquel et alcool house.raupes.net seroquel 25
diclac tablets lasertech.com diclac tablets and alcohol
diclac gel lasertech.com diclac 50mg tablets
discounts and coupons accuton.com abortion laws by state
champix blog.smartofficecloud.com champix dosis
abortion pill methods abortion pill is wrong abortion pill pictures
medical termination of pregnancy procedure late termination of pregnancy for fetal abnormality weeks for pregnancy
cytotec abortion abortion options price of an abortion pill
abortion pill complications 2nd trimester abortion pill abortion pill methods
abortion pill debate aero-restauration-service.fr average abortion pill cost
buscopan buscopan wirkung buscopan dragees
problems in early pregnancy vacuum aspiration video women pregnant
vermox prospect centauricom.com vermox
cost for an abortion abortion pill law abortion pill online
loratadine dosage loratadine overdose loratadine used for
parkemed 1000 blog.pelagicfm.com parkemed rezeptfrei
thyrax duitsland bistromc.org thyrax fk
buy abortion pill accuton.com second trimester abortion
free abortion pill pureheartvision.org late term abortion pill clinics
coupons for cialis 2016 manufacturer coupons for prescription drugs cialis online coupon
flagyl perros flagyl 125 flagyl plm
post abortion pill how much is a abortion pill abortion pill clinics in md
duphaston cijena bez recepta ilkpirlantam.com duphaston i ovulacija
cialis prescription coupon steadfasttraining.co.uk coupons cialis
cialis.com coupons transfer prescription coupon online cialis coupons
addyi 100 mg thebaileynews.com addyi fda
abortions facts aspiration abortion how to have an abortion pill
cialis discount coupons free cialis coupon 2016 coupons for cialis
prescription discount coupons cialis coupon code coupons cialis
pill abortion abortion pill articles cost of medical abortion
cheap abortion pill achrom.be late term abortion pill clinics
printable cialis coupon free coupon for cialis prescriptions coupons
priligy thailand priligy kokemuksia priligy kokemuksia
neurontin diskuze neurontin cena neurontin 100 mg
how to have an abortion pill home abortion pill methods the abortion pill
buy abortion pill articles on abortion pill chemical abortion pill
free cialis coupon 2016 cialis discount coupons online coupons for prescription drugs
abortion pill pros and cons free abortion pill types of abortion pill
duphaston tablete topogroup.com duphaston 10 mg
post abortion pill cheap abortion pill clinics medication abortion pill
transfer prescription coupon alexebeauty.com prescription discount coupons
amoxicillin albayraq-uae.com amoxicillin antibiyotik fiyat
cialis online coupon transfer prescription coupon free cialis coupon
abortion pill risks abortion pill information abortion pill video
amoxicilline amoxicillin al 1000 amoxicillin al 1000
amoxicillin 1000 mg amoxicillin al 1000 amoxicillin nedir
best grocery coupon sites free coupons code coupons for websites
abortion pill procedures abortion pill procedures abortion pill definition
vermox vermox bez recepta vermox suspenzija
grocery coupon codes coupon websites coupon promo codes
viagra coupon codes free prescription drug cards drug coupon list
number of abortions per year pregnancy termination pill cost info on abortion
late abortion abortion blogs abortion symptoms
what is a abortion what is abortion is abortion legal
the weeks of pregnancy pills that terminate pregnancy quotes about abortion
trexone medication drinking while taking naltrexone naltraxon
vivitrol cost s467833690.online.de how long does ldn take to work
low dose naltrexone fibromyalgia blog.bjorback.com can naltrexone be abused
naltrexone injection for opiate addiction naltrexone and multiple sclerosis naltrexone side effects a comprehensive view
where can i get naltrexone centaurico.com benefits of low dose naltrexone
naltrexone studies site order low dose naltrexone online
vivitrol drug blog.griblivet.dk how long does naltrexone block opiates
ld naltrexone zygonie.com naltrexone dosage forms
ldn for autism williamgonzalez.me low dose naltrexone interactions
vivitrol and alcohol charamin.com low dose naltrexone cancer
naltrexone and pregnancy myjustliving.com naltrexone cost without insurance
alcohol blocker order naltrexone ldn diabetes
ciloxan alcon ciloxan holdbarhed ciloxan kapi
pramipexol depot pramipexol netdoktor pramipexol rls
risperidon hexal risperidon sandoz 1 mg risperidon halbwertszeit
 
رضا مصطفوی
1393/02/20
5
0
جالب بود استاد. آیا می شود گفت حداقل در معدودی از مواقع جهنم زیر پای مادران است و نه بهشت؟
dating a married man why do wife cheat open
spyware android turbofish.com spyware for phone
oral std symptoms centauricom.com chlamydia men symptoms
my husband and i both cheated my husband cheated on me now what would my husband cheat
i told my husband i cheated read i cheated on my husband how do i fix it
i want to cheat on my girlfriend nexwebsites.com my virtual girlfriend cheats
cheated on my girlfriend blog.linglinzhu.com he cheated on his girlfriend with me
dating a married man thesailersweb.com men having affairs
adult x men stories allindiasweetsrestaurant.com sex orgies for kids sex stories
online walgreens photo coupons walgreens prints coupons coupons for prescription medications
women that cheat on their husbands link how to tell if wife has cheated
free prescription drug cards read drug coupon
vibramycin pill dapoxetine pill clomid 100mg
deltasone 10mg internetsellout.com zovirax 400mg
prescription savings cards free grocery coupons free printable coupons
viagra coupon modelosguayaquil.com new prescription coupons
can i take cipro if allergic to penicillin click can i take cipro if allergic to penicillin
prices cialis lipseysguns.com generic cialis coupons
discount card for prescription drugs read prescription drugs coupon
prescription drugs coupon open prescription drug discount cards
coupons for cialis new prescription coupons drug discount coupons
prescription transfer coupon link coupons for cialis
lithium ion battery bartsha.cz lithium ion battery
bimatoprost eyelash rileytech.net bimatoprost buy
viagra shellware.com viagra virkning
jasmin rice blog.tibenet.no yasmina rossi
geodon drug news.hostnetindia.com geodon high
enalapril precio chamceul.ind.ws enalaprilato
viagra generic viagra alternative viagra side effects
amoxicilline albayraq-uae.com amoxicilline
what is partial birth abortion activeslo.com abortion pills over the counter
seroquel et alcool house.raupes.net seroquel 25
best coupon sites alsarayabahrain.bh free coupon sites printable
amoxicillin endikasyonlar amoxicillin endikasyonlar amoxicillin-rnp
cialis coupon 2015 coupons for prescription drugs lilly coupons for cialis
discount prescriptions coupons lilly cialis coupon coupons for cialis printable
printable coupons for cialis coupons for prescriptions cialis sample coupon
where to get an abortion pill abortion pill online cytotec abortion
home abortion pill britmilk.co.uk abortion pill debate
facts on abortion pill against abortion pill facts costs of abortion pill
amoxicillin albayraq-uae.com amoxicillin dermani haqqinda
coupons for cialis 2016 cialis manufacturer coupon 2016 coupon prescription
cialis coupons from lilly cialis free coupon coupons for prescriptions
thyrax kopen thyrax kopen thyrax euthyrox
amoxicillin endikasyonlar amoxicilline amoxicillin antibiyotik fiyat
cialis prescription coupon new prescription coupon coupons cialis
vermox vermox mikor hat vermox
cialis.com coupons transfer prescription coupon online cialis coupons
amoxicillin-rnp amoxicillin amoxicillin dermani haqqinda
abortion pill online britmilk.co.uk abortion pill video
cialis discount coupons online abeltasman.de cialis discounts coupons
how does an abortion pill work teenage abortion pill early abortion pill
duphaston tablete kako se piju blog.pelagicfm.com duphaston cijena bez recepta
what is the safest abortion method scraping the uterus procedure abortion pregnant
prescription drugs coupons akum.org free coupon for cialis
for abortion pill abortion pill online price of an abortion pill
clomid testosterone clomid tapasztalatok clomid cycle
amoxicillin dermani haqqinda amoxicillin nedir amoxicillin nedir
amoxicillin 1000 mg amoxicillin 1000 mg amoxicilline
amoxicillin amoxicillin endikasyonlar amoxicillin antibiyotik fiyat
late term abortion pill medical abortion pill abortion pill laws
online cialis coupons coupons for cialis 2016 prescription discount coupons
amoxicillin al 1000 accuton.com amoxicillin endikasyonlar
where do you have an abortion abortion complications are abortions safe
is abortion murder westcodiy.co.uk abortion clinics in el paso tx
coupons prescriptions drug coupons prescription discount coupon
prescription discount coupons cialis discount coupons prescription savings cards
coupons for prescriptions northcornerbrewing.com new prescription coupon
naltrexone uk naltrexone dosage range drug naltrexone
naltrexone implant locations go naltrexone implant reviews
naltrexone uses click generic naltrexone
low dose naltrexone uses partickcurlingclub.co.uk revia medication reviews
naltrexone studies zygonie.com order low dose naltrexone online
50 mg naltrexone how to get naltrexone out of your system ldn low dose naltrexone
what does naltrexone do peider.dk ldm medicine
naltrexone compound naltrexone implant treatment low dose naltrexone buy online
naltrexone generic myjustliving.com whats ldn
what is naltrexone used for go naltrexone chronic fatigue syndrome
buy ldn online click does naltrexone work for alcoholism
low dose medicine read vivitrol and drinking
what is the difference between naloxone and naltrexone ldn and cancer naltrexone in india
naltrexone for pain what is an ldn doctors who prescribe naltrexone
low dose naltrexone psoriatic arthritis sigridw.com ldn low dose
naltrexone headache link shot to stop drinking
naltrexone 50 mg link how naltrexone works
saroten ekg saroten kroniske smerter saroten benzo
محسن زنور
1393/03/11
3
0
بسیار آموزنده بود با تشکر از روشنگری شما
sign of chlamydia male std symptoms pictures oral chlamydia pictures
effect of aids early stages of hiv how is aids caused
my husband and i both cheated go would my husband cheat
how do i know if my wife has cheated married men affairs why women cheat on their husband
my boyfriend thinks i cheated i told my boyfriend i cheated on him i want to cheat on my boyfriend
why married men cheat on their wives site cheat husband
reasons wives cheat on husbands tolobel.com cheat husband
story of abortion site should i get an abortion
married men that cheat women that cheat with married men reasons why husband cheat
illistrated adult stories amintagonzalez.me mothers sex stories
text monitoring software spy phone android spy on text messages
pharmacy direct coupon walgreens prescription transfer coupon rx drug coupons
wifes that cheat how can people cheat i cheated on my husband
cell phone spy app phone tracking devices gps cellphone tracking by number
walgreens photo coupon 10 cent prints link walgreens coupon codes photo
inderal 40mg viagra tretinoin 0.025%
revia 50mg open deltasone 40mg
prescription savings cards free grocery coupons free printable coupons
prescription drugs discount cards open viagra coupon free
printable viagra coupon link prescription drugs coupons
copay cards for prescription drugs viagra prescription coupon drug discount coupons
acheter viagra pfizer en http://acheterviagraenfrance.com/pfizer/en acheter viagra pfizer en
discount prescription drug card go discount coupons for cialis
transfer prescription coupon prescription coupons coupons for cialis
sinemet megaedd.com sinemet
fusidinezuur acne fusidine teva fusidinezuur acne
cipralex ciprolaks ciprofloxacin
virelade mostefaiamine.com viread effets secondaires
quetiapine overdose management quetiapine dosage quetiapine sandoz 300mg
metformin site metformin
concordancia verbal concorrencia concorrencia perfeita
free cialis coupon 2016 new prescription coupons free prescription drug cards
prescription discount coupons open free cialis coupon
cialis 20mg francescocutolo.it cialis 20mg
coupon for prescription open discounts on prescriptions
cialis coupon 2015 coupons for prescription drugs lilly coupons for cialis
champix champix comprar champix dosis
cialis manufacturer coupon 2016 free coupon for cialis lilly cialis coupons
herbal abortion pill how much is an abortion pill how to have an abortion pill
abortion pill methods ismp.org abortion pill pictures
medical termination of pregnancy procedure late termination of pregnancy for fetal abnormality weeks for pregnancy
ibuprofen 600 myjustliving.com ibuprofen spc
vermox tablete doziranje by-expression.com vermox bez recepta
printable coupons for cialis coupons for prescriptions cialis sample coupon
where to get an abortion pill albayraq-uae.com cytotec abortion
home abortion pill britmilk.co.uk abortion pill debate
misoprostol abortion achrom.be cytotec abortion
best online coupons sites ameracorporation.com free coupon site
thyrax duitsland bistromc.org thyrax fk
duphaston tablete kako se piju searchengineoptimization-seo.net duphaston tablete kako se piju
discount prescriptions coupons coupons cialis prescriptions coupons
prescription transfer coupon cialis trial coupon discount coupon for cialis
prescriptions coupons cialis manufacturer coupon 2016 lilly cialis coupon
abortions cost ismp.org what is abortion pill
late term abortion pill clinics non surgical abortion pill abortion clinics in houston tx
duphaston cijena bez recepta ilkpirlantam.com duphaston i ovulacija
cialis prescription coupon new prescription coupon coupons cialis
vermox cena vermox spc vermox alkohol
side effects of abortion pill 2nd trimester abortion pill pros and cons of abortion
amoxicillin antibiyotik fiyat amoxicillin 500 mg amoxicilline
transfer prescription coupon cialis coupon card cialis coupons free
abortions facts daallo.com how to have an abortion pill
feldene precio feldene ampolla feldene capsulas
neurontin cena neurontin 400 neurontin 100 mg
discount coupons for prescriptions lakeerengallery.com manufacturer coupons for prescription drugs
teenage abortion pill how much is the abortion pill abortion pill
vermox doziranje blog.dotnetnerd.dk vermox
abortion pill risks aictmkulahospital.org home abortion pill methods
amoxicillin 500 mg amoxicillin amoxicillin 1000 mg
vermox bez recepta vermox cijena vermox
nootropil 1200 nootropil 800 g nootropil cena
amoxicillin dermani haqqinda amoxicillin nedir amoxicillin nedir
neurontin diskuze neurontin 400 neurontin gabapentin
amoxicilline amoxicillin al 1000 amoxicillin al 1000
price of abortion pill late term abortion pill abortion pill services
acetazolamide symptoms truonggiang.net acetazolamide cerebral edema
what is it like to have an abortion home abortion price for abortion
is abortion murder westcodiy.co.uk abortion clinics in el paso tx
post abortion stories tim tebow abortion story abortion personal stories
abortion in new york danielnakamura.com.br abortion clinics in washington dc
abortion laws in the us methods of abortion in early pregnancy free abortion clinics in dc
the weeks of pregnancy westcodiy.co.uk quotes about abortion
average cost of abortion nicolasesprit.com abortion pill facts
discount coupons for prescriptions prescription coupons cialis manufacturer coupon 2016
ldn homepage link naltrexone canada
naltrexone for alcohol partickcurlingclub.co.uk naltrexone 50 mg
naltrexone 25 mg naltrexone and vivitrol naltrexone and pregnancy
naltroxene link low dose naltraxone
neltraxone ldn low dose naltrexone natroxone
low dose naltrexone withdrawal naltrexone trade name naltrexone implant australia
فرنوش
1393/03/11
1
0
.......مقاله جالبی بود برای من....به خصوص قسمت های بالا.....در هرصورت مثل همیشه ممنونم واین جمله دکتر شریعتی...تقدیم به شما....شما در جامعه...وشما در خودتان...مثل این است که دونفرید.....گفتگوهای تنهایی
abortion in 12 weeks pregnant west-bot.com history of abortion in america
spyware android turbofish.com spyware for phone
how to tell my husband i cheated i cheated on my husband stories i told my husband i cheated
how to cheat on husband site wifes who cheat
bdsm gay sex stories anal sex stories hotel sex story
why do husband cheat cheats unfaithful wives
spy on any cell phone how spy on cell phone top spy app for android
illistrated adult stories amintagonzalez.me mothers sex stories
free prescription drug card site how to coupon at rite aid
free grocery store coupons prescription drugs coupon prescription savings cards
cell phone spy app blog.bjorback.com gps cellphone tracking by number
abortion cost abortion pill how abortions work
online walgreens photo coupons walgreens prints coupons coupons for prescription medications
women will cheat cheaters My girlfriend cheated on me
walgreens coupon codes photo link walgreens prescription coupon
free cialis coupon 2016 click cialis coupon free
vibramycin pill dapoxetine pill clomid 100mg
coupon rite aid rite aid photo printing rite aid coupon 5 off 25
coupons for prescriptions drug coupons viagra discount coupons online
online viagra coupons softballspa.com manufacturer coupons for prescription drugs
can i take azithromycin before surgery canitake.net can i take azithromycin before surgery
discount drug coupon site cialis.com coupons
free prescription discount cards link manufacturer coupons for prescription drugs
internet drug coupons blog.nvcoin.com copay cards for prescription drugs
cialis prescription coupon mha.dk coupons for prescriptions
viagra mire jó viagra mire jó viagra szedése
loperamide dosage policereference.co.uk loperamide 2mg
fusidinezuur acne fusidine teva fusidinezuur acne
canesten gyno kruidvat canesten gyno tablet canesten creme
cialis go cheap cialis
enalapril precio enalapril vademecum enalaprilato
lilly cialis coupon read prescription card discount
procyclidine mental health read procyclidine mental health
abortion photos read abortion at 16 weeks
printable cialis coupon cialis coupon codes coupons for cialis
amoxicillin nedir antea-int.com amoxicillin 500 mg
prescription coupon coupons prescriptions prescriptions coupons
cialis coupons from manufacturer unbosqueparaelplanetatierra.com cialis discount coupon
d&c abortion pictures of abortion is there an abortion pill
abortion clinics in memphis tn pro abortion facts pregnancy abortion
discount coupons for prescriptions free cialis coupon cialis.com coupon
champix champix comprar champix dosis
abortion pill methods pill abortion abortion pill pictures
cytotec abortion britmilk.co.uk price of an abortion pill
cialis discount coupons eltrabajadordelestado.org coupon prescription
free cialis coupon britmilk.co.uk 2015 cialis coupon
free printable cialis coupons free coupon for cialis printable coupons for cialis
herbal abortion pill abloomaccessories.com costs of abortion pill
discount coupon for cialis coupon for cialis printable cialis coupon
facts on abortion pill against abortion pill facts costs of abortion pill
vermox delovanje vermox brez recepta vermox cena
trialectic definition trialectic lefebvre trialectics of space
duphaston tablete kako se piju duphaston cijena bez recepta duphaston tablete kako se piju
free abortion pill pureheartvision.org late term abortion pill clinics
cialis coupon lilly pathakwavecurecenter.com prescription discount coupons
prescription drugs coupons cialis.com coupons manufacturer coupons for prescription drugs
coupons for cialis 2015 cialis coupon coupons cialis
vermox prodej blog.idilbaby.com vermox alkohol
average cost of an abortion pill abortion pill services pro abortion
cost for an abortion teenage abortion pill cost of medical abortion
prescription transfer coupon destinations.com.pg prescription coupon
cialis discount coupons cialis coupon 2015 coupons for cialis
coupon cialis cialis coupon code cialis coupons from manufacturer
cheap abortion pill low cost abortion pill late term abortion pill clinics
duphaston duphaston forum duphaston i ovulacija
cialis coupons and discounts artsricksha.com discount coupons for prescriptions
clomid testosterone clomid testosterone clomid testosterone
abortion pill centers acnc.com after abortion pill
how does abortion pill work abortion pill services early abortion pill options
feldene flas para que sirve feldene flash feldene flash
buy abortion pill articles on abortion pill chemical abortion pill
amoxicillin endikasyonlar amoxicillin antibiyotik fiyat amoxicillin al 1000
amoxicillin 500 mg amoxicillin-rnp amoxicillin dermani haqqinda
pro abortion abortion procedure abortion pill is wrong
average cost of abortion facts about abortion pill abortion pill articles
cialis 5 mg cialis 5 mg cialis tablet
cialis coupon lilly achrom.be free cialis coupons
how much is an abortion pill medical abortion cost how does abortion pill work
amoxicillin 1000 mg amoxicillin nedir amoxicillin nedir
cialis savings and coupons lakeerengallery.com coupons for cialis printable
cialis sample coupon unbosqueparaelplanetatierra.com free cialis samples coupon
online cialis coupons cialis coupons from lilly prescription discount coupons
where to do abortion late term abortion clinics early pregnancy termination
average cost of abortion nicolasesprit.com abortion pill facts
naltrexone hair loss meltrexone opiate implant blocker
withdrawal from naltrexone s467833690.online.de does drinking alcohol help with opiate withdrawal
vivitrol cost rivia drug how long does ldn take to work
ldn homepage link naltrexone canada
where can i buy low dose naltrexone go vivitrol half life
revia uses read naltrexone compound
low dose naltrexone uses go revia medication reviews
revia reviews go alcohol antagonist
naltrexone therapy click how long does ldn take to work
naltrexone tablets naltrexone hcl low dose naltrexone for sale
what does naltrexone do go ldm medicine
naltrexone pellet side effects link naltrexone and naloxone
naltroxene link low dose naltraxone
naltrexone sleep cost of naltrexone what is ldn medicine
lidocain fungsi lidocain fachinformation lidocain ohrentropfen
مریم
1393/03/24
1
0
بسیار جالب بود. بعضی از قسمتهایی که در مقاله آمده بود را در زندگی لمس کردم.این مورد در زندگی بچه های تک سرپرست هم دیده می شود .والدی که تنهاست ازدواج مجدد نمی کند بقولی جوانی اش رابپای فرزندش می گذارد.ولی به قیمت وامدار شدن مادام العمر فرزند واز دست دادن استقلال شخصی.
open infidelity do all women cheat
married woman wants cheat read here read here
pregnancy 2 weeks link abortion pill procedure
i want to cheat on my girlfriend open my virtual girlfriend cheats
dating for married people married men cheat with men married men having affairs
wifes who cheat women will cheat signs of infidelity
pharmacy direct coupon walgreens printing coupons rx drug coupons
free prescription drug card site how to coupon at rite aid
cell phone spy app phone tracking devices gps cellphone tracking by number
location tracking device link how to find location of a cell phone
prednisolone 20mg jcmikkelsen.dk zithromax pill
finasteride pill link vardenafil 60mg
proscar pill blog.idilbaby.com valacyclovir
betamethasone 0.05% go dapoxetine 90mg
sildenafil citrate site cialis 10mg
coupon rite aid centaurico.com rite aid coupon 5 off 25
viagra coupon coupon for viagra free prescription drug discount card
drug coupons blog.brunothalmann.com viagra manufacturer coupon 2016
abortion pill abortion pill abortion pill
free discount prescription card click drug prescription card
viagra mire jó viagra mire jó viagra szedése
bonviva gold bonviva credit suisse bonviva injectable
kamagra bestellen read kamagra wikipedia
paxillus darkwoodsdojo.com paxilus involutus
zocor etken maddesi site zocor yan etkileri
renova myhsbook.com renovar carteira de motorista
concordancia verbal concorrente uber concorrencia perfeita
allosaurus bvandam.com allow
cialis cialis walgreen coupon cheap cialis
zyrtec chemist warehouse mattnichols.co.uk zyrtec ingredients australia
alternatives to abortion types of abortion procedures abortion by pill
buscopan 10 mg website-knowledge.com buscopan dosierung
clorocil para que serve clorocil pomada posologia clorocil gatos
loette precio web-dev.dk loette precio
amoxicillin endikasyonlar amoxicillin endikasyonlar amoxicillin-rnp
cialis coupon 2015 cialis discounts coupons lilly coupons for cialis
abortion clinics in memphis tn where can i get the abortion pill pregnancy abortion
duphaston 10 mg duphaston 10 mg duphaston tablete za odgodu menstruacije
abortion pill methods ismp.org abortion pill pictures
aspiration abortion spontaneous abortion pill anti abortion pill
medical termination of pregnancy procedure do i have an abortion weeks for pregnancy
non surgical abortion pill slb-coaching.com how late can you get an abortion pill
cialis sample coupon cialis discount coupon prescription discount coupons
discount prescriptions coupons lilly cialis coupon coupons for cialis printable
amoxicillin amoxicillin al 1000 amoxicillin dermani haqqinda
vermox prezzo vermox uporaba vermox
abortion pill complications supermaxsat.com what is abortion pill
cost for an abortion the cost of abortion abortion pill online
naltrexone doctors naltrexone alcoholism medication does vivitrol stop withdrawals
trialectic definition trialectica del espacio trialectics of space
cialis coupons from lilly cialis free coupon coupons for prescriptions
potenzmittel ohne rezept rezeptfrei viagra natur potenzmittel
cheap cialis blog.pragmos.it cialis 20mg
amoxicillin endikasyonlar amoxicillin amoxicillin antibiyotik fiyat
vermox suspenzija vermox vermox 100mg
prescription transfer coupon cialis discount coupons online discount coupon for cialis
amoxicillin 500 mg amoxicilline amoxicilline
facts about abortion pill achi-kochi.com should abortion pill be legal
have an abortion angkortaxidriver.com ways to terminate a pregnancy
aspiration abortion types of abortion pill abortion pill
abortion pill online abortion clinics in houston tx abortion pill video
abortions facts aspiration abortion how to have an abortion pill
acetazolamide spc acetazolamide sivuvaikutukset acetazolamide spc
cialis sample coupon pureheartvision.org cialis 2015 coupon
average cost of an abortion pill supermaxsat.com pro abortion
vermox suspenzija bvandam.com vermox 100mg
abortion procedure alpinmontservis.cz when can you get an abortion pill
clomid testosterone clomid proviron clomid cycle
third trimester abortion pill alessiariflesso.com risks of abortion pill
vermox spc mcmurray.biz vermox prodej
neurontin cena neurontin 400 neurontin 100 mg
amoxicillin 1000 mg abloomaccessories.com amoxicillin
feldene flas para que sirve feldene flash feldene flash
free cialis samples coupon discount coupons for prescriptions coupons prescriptions
amoxicillin 500 mg amoxicillin amoxicillin 1000 mg
discount prescription coupons destinations.com.pg discount coupons for prescriptions
coupon for prescriptions eltrabajadordelestado.org coupons for prescription medications
cialis tablet cialis nedir cialis tablet
amoxicilline amoxicillin amoxicillin al 1000
transfer prescription coupon agrisol.com.ar prescription drugs coupons
cialis coupon codes cialis manufacturer coupon free cialis samples coupon
cialis sample coupon unbosqueparaelplanetatierra.com free cialis samples coupon
online cialis coupons cialis 2015 coupon prescription discount coupons
late abortion abortion in new york abortion symptoms
how long does an abortion take capncaption.com weeks of pregnancy
cialis coupon free prescription drug discount cards prescription drug coupons
abortion laws in the us capturelifeimages.com free abortion clinics in dc
cialis coupons printable coupons prescriptions cialis coupons from lilly
where to buy naltrexone blog.dotnetnerd.dk vivitrol for opiate addiction
what is naltrexone used to treat blog.dotnetnerd.dk low dose naltrexone buy online
ldn and ulcerative colitis open neltrexone
will naltrexone get you high guitar-frets.com ldn drug
neltrexon site injection to stop drinking alcohol
how long will naltrexone block opiates naloxone naltrexone naltrexone moa
low dose naltrexone uses go revia medication reviews
naltrexone fibromyalgia side effects open what is naltrexone prescribed for
half life of naltrexone read who makes vivitrol
vivitrol drug blog.griblivet.dk how long does naltrexone block opiates
naltrexone 4.5 mg side effects blog.griblivet.dk vivitrol and drinking
50 mg naltrexone zygonie.com ldn low dose naltrexone
low dose naltrexone cancer naltrexone hydrochloride tablets 50 mg naltrexone implant
naltrexone generic myjustliving.com whats ldn
low dose medicine read vivitrol and drinking
what is the difference between naloxone and naltrexone saveapanda.com naltrexone in india
naltrexone for pain can you drink on naltrexone doctors who prescribe naltrexone
vivitrol and alcohol link low dose naltrexone cancer
naltrexone implant alcohol link naltrexone doctors
مهری زنگنه
1393/04/20
1
0
باسپاس از مطلب زیبا و آموزنده تان - بنظر میرسد که اکثر پدر و مادرهافرزندانشان را بخاطر خودشان دوست دارند و عشق پدر یا مادر به فرزند بیشتر جنبه خودخواهی دارد - یا به رسم عادت و یا بخاطر نیاز آینده و حال خود موجودی را به دنیا میاورند و قتی که هنوز خودشان چشم انداز و هدفی را در زندگی ندارند چگونه میتوانند لایق پدر یا مادر شدن باشند؟
how to cheat on your boyfriend read i want to cheat on my boyfriend
why i cheated on my husband blog.mondor.org my husband cheated on me will he do it again
married men who have affairs developersalley.com cheat
dating a married man read men having affairs
women affairs megaedd.com why do husband cheat
wifes cheat marcandela.com what makes a husband cheat
why married men cheat on their wives blog.ivanovtech.com cheat husband
wife cheaters site women affair
dating for married people maryaltmansblog.com.nobullsoftware.com married men having affairs
my husband cheated go women who cheat on men
the unfaithful husband sigridw.com my husband cheated on me
sex stories moms escort service reader open spanking adult babies stories
dating site for married people link cheat on husband
ciprofloxacin site clomid 25mg
cialis pill imitrex 50mg renova tube
phone logging software all call history find history on phone
diflucan 50mg open zithromax
synthroid 25mcg click finasteride
proscar pill sildenafil citrate 150mg valacyclovir
valtrex 1g cialis 20mg ciprofloxacin 750mg
levaquin 250mg krishnan.co.in clomid 25mg
prescription coupon read drug prescription card
viagra coupon site new prescription coupons
online viagra coupons click manufacturer coupons for prescription drugs
can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone can i take antabuse and naltrexone
lisinopril and echinacea lisinopriland.net lisinopril and echinacea
cialis dose of 25 mg cialis dosage provides cialis dosage for enlarged
acheter viagra pfizer en acheter viagra pfizer en acheter viagra pfizer en
cialis prescription coupon go coupons for prescriptions
prescription drugs coupon mha.dk prescription drug discount cards
internet drug coupons open canada drug pharmacy coupon
prescription transfer coupon link coupons for cialis
naproxen go naproxennatrium
fusidinezuur acne fusidine teva fusidinezuur acne
virelade mostefaiamine.com viread effets secondaires
bimatoprost eyelash rileytech.net bimatoprost india
lamisil cream singapore myjustliving.com lamisil cream jock itch
motilium diskuze link motilium
allosaurus allowance allow
enalapril precio chamceul.ind.ws enalaprilato
cialis prescription coupon go free coupon for cialis
clorocil para que serve bilie.org clorocil gatos
seroquel et alcool house.raupes.net seroquel 25
kamagra gel kamagra brez recepta kamagra gold
why should abortion be illegal period after abortion free discount coupon
strattera prescription strattera manufacturer coupon voucher free
diclac 50mg diclac 50mg gastro resistant tablets diclac gel reviews
herbal abortion pill abraham.thesharpsystem.com how to have an abortion pill
cialis discount coupons cialis coupon card coupon prescription
free printable cialis coupons free coupon for cialis printable coupons for cialis
what is abortion pill getting an abortion pill when is it too late to get an abortion pill
cost for an abortion the cost of abortion abortion pill online
natural pregnancy termination pregnancy abortion methods problems in early pregnancy
abortions cost ismp.org what is abortion pill
duphaston cijena bez recepta duphaston tablete kako se piju duphaston i ovulacija
cialis prescription coupon new prescription coupon coupons cialis
how do abortion pill work cost of abortion pill first trimester abortion pill
addyi 100 mg thebaileynews.com addyi fda
neurontin alkohol neurontin 400 neurontin alkohol
free cialis coupon 2016 prescriptions coupons prescriptions coupons
abortions facts abortion pill methods how to have an abortion pill
cheap abortion pill when can you get an abortion pill cons of abortion pill
duphaston tablete za odgodu menstruacije duphaston tablete za odgodu menstruacije duphaston tablete
pro abortion medication abortion pill cheap abortion pill clinics
prescription coupon ambito20.it cialis coupon codes
teenage abortion pill how much is the abortion pill abortion pill
clomid testosterone clomid cycle clomid cycle
lamisil pastillas lamisil pomada lamisil cream
transfer prescription coupon new prescription coupons cialis discounts coupons
cialis online coupon discount prescriptions coupons free cialis coupon
acetazolamide sivuvaikutukset acetazolamide acetazolamide cerebral edema
amoxicilline amoxicillin-rnp amoxicilline
amoxicilline house.raupes.net amoxicillin nedir
vermox sirup sigridw.com vermox spc
cost of medical abortion abortion pill centers how do abortion pill work
abortion stories regret when can you get an abortion abortion shot
abortion clinics in md unwanted pregnancy emergency contraceptive
cialis coupon free niknameh.ir prescription drug coupons
where to buy naltrexone naltrexone for alcohol cravings vivitrol for opiate addiction
revia naltrexone click low dose naltrexone insomnia
acamprosate click ldn for autism
will naltrexone get you high guitar-frets.com ldn drug
ldn cfs alcohol implant naltroxene
c naltrexone medication naltrexone what is vivitrol medication
how long will naltrexone block opiates ldn and fibromyalgia naltrexone moa
naltrexone alcohol partickcurlingclub.co.uk naltrexone fda approval
revia reviews go alcohol antagonist
does naltrexone work click naltrexone implant locations
how to take ldn williamgonzalez.me naltrexone cost without insurance
where can i buy low dose naltrexone naltrexone therapy what is vivitrol shot
what is naltrexone used for oscarsotorrio.com naltrexone chronic fatigue syndrome
naltrexone headache naltrexone schedule shot to stop drinking
ciloxan alcon ciloxan holdbarhed ciloxan kapi
نسرین رضایی خسروی
1393/06/02
1
0
سلام دکترعزیز جهان بدون تو یک کارگاه آهنگریست .این شعرازشما وتقدیم بو وجود گرانقررشما
medical abortion nhs day after pill medical pregnancy termination
hidden android spy app tracking apps for android spy phone software
signs of a cheater site women looking to cheat
symptoms for stds phuckedporn.com treatment of gonorrhea and chlamydia
i cheated on my husband with his best friend wanting to cheat why i cheated on my husband
my girlfriend cheated on me twice faithwalker.org my girlfriend cheated on me with my best friend
how to make your wife cheat blog.whitsunsystems.com want to cheat on my wife
wives cheat My husband cheated on me why most women cheat
so your wife cheated medicalcodingcourses.com your wife cheated on you
women affairs megaedd.com why do husband cheat
why do women cheat on husbands married men cheat with men why women cheat on their husbands
women cheat husband link wife cheat story
story of abortion link should i get an abortion
discount rx pharmacy prescription drug coupon free pharmacy card
coupon rite aid centaurico.com rite aid coupon 5 off 25
free prescription drug cards link discount prescription coupons
coupons cialis link cialis coupon
aidadiva aida kreuzfahrt aidamar
cipro site ciprinol
fusidinezuur acne fusidinezuur ooggel fusidinezuur acne
cialis cialis cvs coupon cialis 20mg
inderal similar inderal generico inderal similar
augmentin side effects open augmentin side effects
alternatives to abortion steadfasttraining.co.uk abortion by pill
abortion facts klikekspogroup.com abortion pill cost
viagra online viagra uden recept viagra wiki
strattera prescription strattera coupon with insurance voucher free
strattera coupon printable strattera price comparison buy strattera without prescription
cialis manufacturer coupon 2016 cialis manufacturer coupon lilly cialis coupons
medical termination of pregnancy procedure do i have an abortion weeks for pregnancy
viagra viagra bestellen viagra ersatz
cialis 100 mg bistromc.org cialis 5 mg
cialis recenze cialis a alkohol cialis
trialectica del espacio francescocutolo.it trialectics of space
printable discount coupons coupon site online promo codes
herbal abortion pill abloomaccessories.com costs of abortion pill
deroxat effet deroxat deroxat
misoprostol abortion achrom.be cytotec abortion
viagra recenze viagra recenze viagra online
thyrax duitsland bistromc.org thyrax fk
lamisil pastillas lamisil crema lamisil 1
free manufacturer coupons alpinmontservis.cz canada drug pharmacy coupon
coupons for cialis 2016 thestickybeak.co.uk cialis coupon card
prescription transfer coupon cialis discount coupons online discount coupon for cialis
amoxicillin 500 mg amoxicilline amoxicilline
voucher free strattera without prescription strattera without prescription
prescriptions coupons cialis 2015 coupon lilly cialis coupon
post abortion pill misoprostol abortion abortion pill clinics in md
coupons for cialis printable cialis coupon 2015 cialis discounts coupons
abortion pill cost without insurance armyrotc.uga.edu facts on abortion pill
lamisil lamisil comprimidos lamisil spray
neurontin alkohol neurontin 400 neurontin alkohol
cialis manufacturer coupon achrom.be cialis coupons free
for abortion pill abortion pill facts types of abortion pill
2015 cialis coupon coupons for cialis free cialis coupon 2016
pill abortion spiritocagliese.it cost of medical abortion
viagra koupit blog.zycon.com viagra
how does abortion pill work abortion pill information early abortion pill options
how to have an abortion pill medical abortion pill the abortion pill
different types of abortion pill americanstreethockey.com abortion pill clinics in houston
abortion pill risks abortion pill laws home abortion pill methods
pro abortion the abortion pill cost abortion pill is wrong
free cialis coupon 2016 cialis manufacturer coupon 2016 manufacturer coupons for prescription drugs
amoxicilline amoxicillin al 1000 amoxicilline
acetazolamide symptoms thebaileynews.com acetazolamide blood brain barrier
prescription transfer coupon abcomke.sk cialis coupons from lilly
free abortions alpinmontservis.cz low cost abortion pill
amoxicilline house.raupes.net amoxicillin nedir
number of abortions per year abortion clinics las vegas info on abortion
how to get a abortion abortion doctors abortion options
late abortion abortion blogs abortion symptoms
back alley abortion stories kaleidomusiek.co.za abortion houston
2015 cialis coupon cialis discount coupons drug coupons
doctors who prescribe low dose naltrexone ldn naltrexone side effects opioid antagonist implant
ldn 3mg onlineseoanalyzer.com naltrexone for opiate addiction
how does naltrexone work onlineseoanalyzer.com naltrexone schedule drug
naltrexone immune system naltrexone with alcohol naltrexone capsules
ldn cfs vivitrol cost naltroxene
naltrexone for alcohol abuse floridafriendlyplants.com naltrexone how does it work
what does naltrexone feel like open naltrexone canada
where to buy naltrexone link naltrexone dosage forms
naltrexone oral click revia drug
vivitrol canada monthly injection for opiate addiction naltrexone alcohol treatment
does naltrexone block tramadol open low dose naltrexone depression
naltrexone 25 mg naltrexone and vivitrol naltrexone and pregnancy
revia reviews go alcohol antagonist
naltrexone 4.5 mg side effects blog.griblivet.dk vivitrol and drinking
naltrexone therapy click how long does ldn take to work
withdrawal from naltrexone read naltrexone implant side effects
alcohol blocker order naltrexone ldn diabetes
احمد پورمژدگانی
1393/08/28
0
0
با سلام و عرض ادب آقای دکترسرگلزایی با ارائه مثالهایی در دنیای واقعی عمق خطرناشی از افکار و رفتار ناسالم اما سالم نما را روشن می کنند به گونه ای بیان میفرمایند که شعور مخاطب در هر سطحی از دانش و تحصیلات ، فعال شود بلکه بهتر و موثر تر عمق موضوع را درک کنند . در تجربه کاری ام بسیاری آدم ها را میدیدم و روند تغییرات ادراکی اینان را ردیابی میکردم بعضی افراد را میدیدم که در سن و سالهای نوجوانی و جوانی کارامد تر و واقع بین تر بودند اما همینکه وارد سازمان می شدند یا اینکه شغلی انتخاب میکردند و یا با فردی ازدواج میکردند به شدت با شعور و قوه خدادادی شان ناخواسته قهر می کردند بطوریکه از شعور ذاتی شان بی خبر می شدند.در این نوشته سعی میکنم تا نمونه هایی از رفتارها را بیان کنم بلکه موضوع را دقیق تر به اشتراک گذارم ،چنانچه داوری هایم به تایید آقای دکتر سرگلزایی و سایر دوستانی که مطلب من را مطالعه می کنند برسدضرورت دارد بکوشیم تا خود و اطرافیانمان را مورد راهنمایی ومراقبه قرار دهیم بلکه از آسیب ناشی از چنین خطراتی ایمن شویم . زمانی که دوستان و همکارانم جوانتر بودند با همدیگر ساعات زیادی گفتگو میکردیم و سه نوع شعور خدادی مان را در قالب بحث و گفتگو و مشاهده فعال و زنده نگه میداشتیم . سه شعور مورد نظرم عبارت بودند 1-شعور و ادراک زیباشناختی 2-شعور منطق دوستی و کنجکاویهای علت جویانه 3-شعور مفهوم یابی و مغنا یابی بطور مثال ساعات زیادی گفتگو میکردیم و درک موسیقیایی خود را فعال میکردیم . موسیقی ها گوش میکردیم و آنها را نقد میکردیم پس ازبحث ها و جدل های فراوان ، بدون دخالت القا ات وبدون بهره گیری از برداشتهاونظریه آتوریته ها ی گروهها ،به درک مشترکی میرسیدیم .نتیجه چنین درک مشترکی خرسندی و شادمانی بود . یا اینکه پدیده ها را موشکافانه بررسی میکردیم و شعور علت یابی همدیگر را حاضر و زنده میکردیم و به بسیاری از علل رویدادها آگاه میشدیم و نوعی ادراک واقع بینانه در ما فعال می شد در شعور معنا یابی و مفهوم شناسی نیز با بحث و گفتگو و ارائه مثالهای کاربردی می کوشیدیم بر زندگی و حرکت طبیعت معناهایی ادراک پسند کشف کنیم (نه اینکه معنا خلق و ایجاد کنیمیا معناهای خلق شده توسط دیگران را بدون وارسی بپذیریم ).همین کشف ها باعث میشد تا زندگی را آنچنانکه عموم افراد سخت میپنداشتند ما سخت ادراک و احساس نکنیم .هر نوع سختی هایی که افکار عمومی بر آن برچسب سختی میزد ما آنها را فرصتی برای مطالعه می دیدیم .گاهی موضوعاتی که از منظر عموم سخت و غیر قابل حل پنداشته میشد مشاهده میکردیم که ساخته و پرداخته ذهن بودند مثل:نافرمانی کودکان از فرمانهای والدانه بزرگترها .(مثل اجازه نگرفتن کودکان از بزرگتر در امر بازی ها و سروصدا بلند کردن در هنگام بازی با همسالان براین باوراشتباه بودم مبنی براینکه دوستان و همکارانی که در این گفتگوهای سازنده مشارکت دارند و شادابی های این نوع اعمال سازنده را تجربه می کنند یک عمر از افسردگی ایمن خواهند شد.اما پس از اینکه این اعمال و گفتگوها متوقف شد دوستان و همکارانی را مشاهده میکردم و میدیدم تا چه اندازه ایشان ذوب در خواسته ها و ارزش های سطحی و بعضا" مخرب گرفتار و اسیر شده اند . حال ناخوش اینان را روز به روز که وخیم تر میشد مشاهده میکردم .پناه بردن ایشان به روانگردان و خرافات شبه علمی را مشاهده میکردم و بسیار کوشیدم تا شعور واقع بینانه ایشان را همچون گذشته فعال کنم تا در پناه شعور و روح خدادادیشان اعمالی خلق کنند و نشاط سابق را مجددا تجربه کنند اما نتوانستم کاری کنم . همچنین مشاهده میکردم که اینان تا چه اندازه گرفتار آتوریته های مغرب زمین شدند و تا چه اندازه باعزت نفس سابق شان بیگانه شدند و به دام عزت جامعه پسند شدند .(منظورم از جامعه پسند همان عزت هایی که آتوریته ها میپسندیدند).خودم به شدت احساس تنهایی میکردم و گاهی اوقات به گفتگوهای سازنده دوران سابق خود شک میکردم .مطالعه کتاب های عرفانی منطقی به من نیرو میداد .کتاب یادداشت های یک روانپزشک (اثر آقای دکترسرگلزایی) هر چند دیر منتشر شد اما باعث شد تا دیگر احساس تنهایی نکنم . مشاهده میکردم و اکنون نیز مشاهده میکنم تا چه میزان ما آدمها از ارزشمند شدن و تلاش برای وجیه جلوه گر شدن آسیب میبینیم .به نظر من دوران کودکی دوران پر آسیبی نیست بلکه دوران بزرگسالی دورانی بسیار آسیب زاست .زیرا محر ک تلاش ها و کوشش های دوران بزرگسالی کمتر شعورذاتی و ادراکات خدادادی است محرک بیشتر فعالیتهای دوران بزرگسالی خواسته ها و علاقه های متشخصی جامعه است .به نظر من آدمی در نوجوانی و جوانی با ذات ارگانیزم بیشتر در آشتی است .حکمای سابق براین اندیشه بودند که آدمیان هر چه به لحاظ سنی بزرگتر می شوند از فطرت شان فاصله میگیرند . ما در سن کودکی و نوجوانی کمتر گرفتار نمایش توانمندی و شخصیت میشویم اما در بزرگسالی می کوشیم تا بیشتر تحسین و توجه دریافت کنیم .بسیاری از ما بزرگسالان با شعور خدادی مان قهر می کنیم و می کوشیم تا فرزندانمان مطابق ذات خدادادی شان رشد نکنند بلکه فرزندان در محیط پر از مسابقه و رقابت رشد کنند .اگر ببینیم بجه هامون انزوای سالم را انتخاب کردند بدون تدبیر نگران و مضطرب می شویم ومی کوشیم تا به هر قیمتی شده به جمع بپیوندند آنقدر به جمع گرایی اعتماد داریم که بچه ها اگر به جمع رقابت طلب و جاه طلب پیوست نگران نمیشویم که هیچ بلکه جمع رقابت طلب را مفید میبینیم ولی حاضر نیستیم بچه ای که تنهایی را به منظور رابطه برقرار کردن با شعور زیباشناختی اش انتخاب کرده است به انتخابش احترام بگذاریم و با او هم نگاه شویم .از او بپرسیم که تو از این فعالیت های زیباشناختی و فکری چه احساسی داری ؟ اما از آنجا که بعضی از ما با احساس های سالم و خدادادیمان قهر کرده ایم نمی توانیم احساس و تجربه بچه و کودکمان را احساس و ادراک کنیم . بچه هایی در منابع دینی ما به عنوان معصوم از آنها یاد کرده اند اما بعضی از ما آنان را گنهکار می پنداریم و سعی داریم در قانون خدا دخالت کنیم و آنان را ثواب کار سازیم .ذوب در ارزشهای عموم پسند آنقدر ادم را از ذات و شعور ذاتی خودش بیگانه می کند که دیگر نمی تواند خودش ّ] قول اریک برن ،قهوه تلخ را خوشمزه ادراک و احساس کند، بلکه قهوه را می نوشد از آن جهت که دیگران و متجددین به قهوه منزلت و اعتبار می دهند و قهوه خوردن را علامت تشخص و تجدد می شناسند . اریک برن در تعریف "تسلط بر خود "مثالی می آورد او میگوید : فردی که بر خودش مسلط باشد ، سعی کند از دریچه شعور و احساسات پاک و آلوده نشده خودش انتخاب کند نه براساس پسند دیگران یا پسند اکثریت.یا پسند آتوریته های ذهنی. شاید علت موفقیت نسبی روانپزشکان شناخت درمانگر تلاش آنها برحاکم کردن شعور آدمیان بر رفتار و انتخابهایشان باشد در کتابهای آقای دکتر سرگلزایی مشاهده می کنم تاکید ایشان همواره بر بالغانه رفتار کردن میباشد و در تصمیمات شخصی نیز عنصر بالغیت را بسیار تاکید می کنند. من ازاین طریق از ایشان و سایر بزرگواران و هم اندیشان شان تشکر می کنم اینان با کوشش های خود و راهنمایی های حکیمانه شان چراغ بالغیت و عقلانیت را همواره روشن نگه می دارند . مجددا از همه عزیزان و مطالعه کنندگان تشکر می کنم .
effect of aids early stages of hiv how is aids caused
abortion in 12 weeks pregnant west-bot.com history of abortion in america
i had an abortion website-knowledge.com pregnant pregnant pregnant
information on hiv and aids how are aids caused facts about aids and hiv
i think my husband cheated sigridw.com how could my husband cheated on me
wives cheat click why most women cheat
my wife emotionally cheated on me maxcook.com how to cheat with a married woman
married men affairs go I cheated on my boyfriend
my husband cheated open women who cheat on men
sex stories of preteen girls open perverted stories adult video
free readable adult stories allindiasweetsrestaurant.com bart simpson adult stories
moms sex stories blog.rewardsrunner.com free adult bondage pictures stories
abortion pill atlanta insight.nestingen.com d&e abortion
cell phone spy app blog.bjorback.com gps cellphone tracking by number
women will cheat wife cheat My girlfriend cheated on me
free prescription drug cards read drug coupon
levofloxacin pill site metronidazole 400mg
prescription coupon open drug prescription card
free coupon for viagra 2016 viagra coupon viagra prescription coupon
pfizer viagra coupons softballspa.com canada drug pharmacy coupon
can i take cipro if allergic to penicillin click can i take cipro if allergic to penicillin
lisinopril and hives lisinopril and hives lisinopril and hives
lisinopril and hunger lisinopril and hunger lisinopril and hunger
cialis dosage provides best results cialis dose vs viagra dose
cialis manufacturer coupon 2016 prescription coupon card cialis discount coupons
free cialis samples coupon open cialis coupon free
prescription drugs coupon go prescription discount coupons
free cialis coupon 2016 cialis online coupon free printable cialis coupons
naproxen migraine zygonie.com naproxen dosering
lamisil cream cvs lamisil cream singapore lamisil cream singapore
loperamide dosage policereference.co.uk loperamide 2mg
cipralex absetzen cipralex gewichtszunahme cipralex escitalopram
zyrtec chemist warehouse zyrtec dosage for adults zyrtec ingredients australia
procyclidine mental health open procyclidine mental health
voltaren retard go voltaren nebenwirkungen
abortion photos msemvs.org abortion at 16 weeks
printable cialis coupon myvisajobs.com free cialis coupons
cytotec abortion abortion options price of an abortion pill
abortion pill debate aero-restauration-service.fr average abortion pill cost
vermox tablete doziranje by-expression.com vermox bez recepta
free cialis coupon britmilk.co.uk 2015 cialis coupon
discount prescriptions coupons lilly cialis coupon coupons for cialis printable
problems in early pregnancy pills to terminate early pregnancy women pregnant
home abortion pill britmilk.co.uk abortion pill debate
risperdal forum risperdal forum risperdal
viagra recenze viagra prodej viagra online
cialis coupons from lilly cialis free coupon coupons for prescriptions
abortion pill rights abortion pill facts medication abortion pill
duphaston tablete kako se piju searchengineoptimization-seo.net duphaston tablete kako se piju
discount prescriptions coupons coupons cialis prescriptions coupons
amoxicillin 500 mg amoxicilline amoxicilline
coupons for cialis 2016 coupon for prescriptions cialis online coupon
addyi 100 mg thebaileynews.com addiyan chuk chuk
abortion pill online britmilk.co.uk abortion pill video
cost for an abortion average abortion pill cost cost of medical abortion
viagra wiki blog.zycon.com viagra prodej
prescription coupon cialis free sample coupons discount coupons for cialis
feldene flas para que sirve feldene flas feldene flash
prescriptions coupons supermaxsat.com prescriptions coupons
coupons for prescription medications aldwych-international.com cialis coupons from manufacturer
clomid testosterone clomid tapasztalatok clomid cycle
free cialis coupon 2016 cialis manufacturer coupon 2016 manufacturer coupons for prescription drugs
cialis 5 mg cialis 5 mg cialis tablet
cheap abortion pill abortion pill stories abortion pill pros and cons
viagra torta viagra cena viagra
amoxicilline house.raupes.net amoxicillin nedir
late term abortion pill after abortion pill abortion pill laws
information about abortion pill agama-rc.com abortions facts
what is an in clinic abortion abortion pregnancy having an abortion
where do you have an abortion how long do you have to get an abortion are abortions safe
prescription transfer coupon cialis coupon card discount coupons for prescriptions
naltrexone hair loss meltrexone opiate implant blocker
side effects of low dose naltrexone go naltrexone how does it work
trexone medication drinking while taking naltrexone naltraxon
monthly injection for opiate addiction implant naltrexone naltrexone for opiate withdrawal
c naltrexone site low dose naltrexone alcohol
naltrexone uk site.cegep-rimouski.qc.ca drug naltrexone
where can i buy low dose naltrexone go vivitrol half life
naltrexone uses go generic naltrexone
naltrexone alcohol partickcurlingclub.co.uk naltrexone fda approval
naltrexone studies naltrexone generic cost order low dose naltrexone online
ld naltrexone trinalin naltrexone dosage forms
order naltrexone site naltroxone
neltraxone house.raupes.net natroxone
pramipexol depot pramipexol of sifrol pramipexol rls
سرگلزایی
1393/08/30
0
0
با سلام و احترام. از بازخوردهای مهربانانه تشکر می کنم و بازخوردهای هوشمندانه را تحسین می کنم. ممنونم که فضای چندصدایی و گفتگوی سازنده را در سایت خلق می کنید
how do you treat chlamydia what are the symptoms of chlamydia std pictures and symptoms
symptoms for stds phuckedporn.com treatment of gonorrhea and chlamydia
i think my husband cheated sigridw.com how could my husband cheated on me
wife cheated on me now what go married and wanting to cheat
wife cheaters site women affair
married men affairs link I cheated on my boyfriend
my husband cheated with a man how many men have affairs cheats
wife cheated women who love to cheat married men who cheat with men
text monitoring software spy phone android spy on text messages
pharmacy direct coupon mailkoba.ru rx drug coupons
walgreens coupon printable site prescription discount codes
prednisolone 20mg jcmikkelsen.dk zithromax pill
find location of cell phone using number the-north.com apps for tracking cell phones
walgreens photo print coupon go walgreens coupon photo code
finasteride pill link vardenafil 60mg
deltasone 10mg internetsellout.com zovirax 400mg
online viagra coupons click manufacturer coupons for prescription drugs
free discount prescription cards prescription drugs coupons coupons for viagra 2016
cialis dose vs cialis dosage 20mg cialis dosage size
prices cialis lipseysguns.com generic cialis coupons
drug coupon card blog.suntekusa.com cialis coupon code
free discount prescription card click drug prescription card
ibuprofen teva thecaddman.com ibuprofen teva 400 mg ára
fusidinezuur acne link fusidinezuur acne
cipralex ciprolaks ciprofloxacin
metformin 500 metformin lich metformin 1000
evista tabletas link revista hola
inderal similar blog.tgworkshop.com inderal similar
inderal dosage tonydyson.co.uk inderal 20 mg
allosaurus bvandam.com allow
apranax et alcool speeddatingmixers.co.uk apranax
enalapril precio enalapril vademecum enalaprilato
zyrtec chemist warehouse mattnichols.co.uk zyrtec ingredients australia
cialis prescription coupon go free coupon for cialis
amoxicilline americanstreethockey.com amoxicillin endikasyonlar
new prescription coupon read lilly coupons for cialis
abortion procedure history of abortion partial abortion
roxithromycin erythromycin neryx.com roxithromycin side effects
zovirax bula zovirax krem zovirax
seroquel et alcool house.raupes.net seroquel 25
prescription coupons coupons for cialis printable discount prescriptions coupons
abortion clinics in memphis tn where can i get the abortion pill pregnancy abortion
endep 25 and alcohol endep 10 endep medication australia
how much is abortion achieveriasclasses.com abortion clinics dallas tx
champix blog.smartofficecloud.com champix dosis
viagra viagra bestellen viagra ersatz
definition of abortion pill low cost abortion pill abortion pill information
abortion in clinic angkortaxidriver.com dilatation & curettage
buscopan community.vitechcorp.com buscopan dragees
where to get an abortion pill abortion pill online cytotec abortion
amoxicillin nedir amoxicillin dermani haqqinda amoxicillin al 1000
prescription drugs coupons cialis coupon lilly cialis 2015 coupon
losartan jubilant losartan 50 mg losartan
loratadine dosage loratadine d loratadine used for
thyrax kopen thyrax vervanger thyrax euthyrox
vermox cena vermox cena vermox spc
discount prescriptions coupons free cialis coupon prescriptions coupons
prescription transfer coupon cialis trial coupon discount coupon for cialis
natural pregnancy termination pregnancy abortion methods problems in early pregnancy
cialis.com coupon cialis coupon lilly coupon for prescriptions
facts about abortion pill achi-kochi.com should abortion pill be legal
abortion pill cost without insurance armyrotc.uga.edu facts on abortion pill
have an abortion angkortaxidriver.com ways to terminate a pregnancy
vermox cena tymejczyk.com vermox alkohol
buy crestor 10 mg amres.nl crestor 4 mg
cialis online coupon printable coupons for cialis prescription drugs coupons
prescription drugs coupons coupons for cialis printable manufacturer coupons for prescription drugs
abortion pill abortions cost abortion procedure
abortions facts daallo.com how to have an abortion pill
acetazolamide spc acetazolamide spc acetazolamide spc
second trimester abortion abortion pill price getting an abortion pill
cost for an abortion teenage abortion pill cost of medical abortion
cialis discount coupons free cialis coupon 2016 coupons for cialis
for abortion pill aero-restauration-service.fr types of abortion pill
prescription discount coupons printable coupons for cialis coupons cialis
duphaston tablete kako se piju blog.pelagicfm.com duphaston cijena bez recepta
teenage abortion pill arborawning.com abortion pill
feldene flas para que sirve gruene-kehl.de feldene flash
amoxicillin amoxicillin nedir amoxicillin dermani haqqinda
abortions facts rubinetteriemariani.it abortion pill articles
abortion pill risks aictmkulahospital.org home abortion pill methods
amoxicillin 500 mg amoxicillin endikasyonlar amoxicillin 1000 mg
nootropil 1200 nootropil 800 g nootropil cena
average cost of abortion facts about abortion pill abortion pill articles
abortion pill risks late term abortion pill abortion pill video
drug prescription card free cialis coupons cialis coupon
drug discount coupons free prescription drug cards new prescription coupon
cialis trial coupon cialis free sample coupons discount coupons for cialis
abortion in new york danielnakamura.com.br abortion clinics in washington dc
cialis coupons printable discount prescription drug card cialis coupons from lilly
doctors who prescribe low dose naltrexone naltrexone dosing for alcohol dependence opioid antagonist implant
monthly injection for opiate addiction onlineseoanalyzer.com naltrexone for opiate withdrawal
naltrexone injection for opiate addiction click naltrexone side effects a comprehensive view
low dose naltrexone uses partickcurlingclub.co.uk revia medication reviews
naltrexone compound charamin.jp low dose naltrexone buy online
naltroxene link low dose naltraxone
naltrexone side effects with alcohol alcohol is an agonist for ldn 4.5 mg
ciloxan alcon ciloxan holdbarhed ciloxan kapi
naltrexon 1 5 mg naltrexon en ms naltrexon cfs