تحلیل فیلم

فیلم آینه (معرفی)
رتبه فیلم: ۸.۱ از ۱۰
کارگردان: آندری تارکوفسکی
چکیده فیلم: راوی فیلم، الکسی – که فقط صدای او را می شنویم – خاطراتش را ازسه نسل خانواده اش، رابطه اش با پدر و مادرش -از کودکی تا بزرگ سالی – همسرش و پسر کوچکش باز می گوید.

دانلود تحلیل

درخشش ابدی یک ذهن پاک

فیلم جوانی (معرفی)
رتبه فیلم: ۷.۳ از ۱۰
کارگردان: پائولو سورنتینو
چکیده فیلم: یک رهبر بازنشسته ارکستر به همراه دختر و دوست او در حال گذراندن تعطیلات در آلپ است که دعوتنامه‌ای از ملکه الیزابت برای اجرای موسیقی در تولد شاهزاده فیلیپ دریافت می‌کند.

دانلود تحلیل

فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک
رتبه فیلم: ۸.۳ از ۱۰ (معرفی)
کارگردان: میشل گوندری
چکیده فیلم: دکتر هاوارد سرپرست یک کلینیک است که کار آن پاک کردن آن دسته از خاطرات افراد است که دوست ندارند آن‌ها را در ذهن خود داشته باشند. کلینیکی که اغلب زوجها خصوصاً در روزهای نزدیک به ولنتاین به آن مراجعه می‌کنند تا خاطرات بدی را که از هم در ذهن خود دارند پاک کنند.

دانلود تحلیل

آینه (فیلم ۱۹۷۵)

فیلم دیگران (معرفی)
رتبه فیلم: ۷.۶ از ۱۰
کارگردان: آلخاندرو آمنابار
چکیده فیلم: صحنهٔ فیلم، روزهای پایانیِ جنگ جهانی دوم است. گریس استورات (نیکول کیدمن)، یک مادر کاتولیک است که به‌همراه دو فرزند کوچکش در یک خانهٔ پرت زندگی می‌کند. بچه‌ها، آن (آلاکینا مان) و نیکولاس (جیمز بنتلی)، یک نوع بیماری نادر حساسیت به نور دارند. بنابراین، زندگی آن‌ها با یک‌سری قوانین عجیب و پیچیده که برای محافظت آن‌ها از اشعهٔ آفتاب در نظر گرفته شده، عجین شده‌است.

دانلود تحلیل

فیلم دیگران

فیلم پرسونا (معرفی)
رتبه فیلم: ۸.۱ از ۱۰
کارگردان: اینگمار برگمان
چکیده فیلم: الیزابت فوگلر (اولمان) بازیگری است که ناگهان تصمیم می‌گیرد سکوت اختیار کند تا ظاهراً دیگر مجبور نباشد در زندگی «نقش» بازی کند و دروغ بگوید. «آلما» (آندرشون) پرستار که مأمور مراقبت روانی او در ویلائی ساحلی شده، ظاهراً زنی متفاوت و امیدوار به زندگی است. دو زن آرام‌آرام به هم چنان نزدیک می‌شوند که انگار می‌خواهند در روح یکدیگر رسوخ کنند…

دانلود تحلیل

فیلم تهران انار ندارد (معرفی)
رتبه فیلم: ۷.۵ از ۱۰
کارگردان: مسعود بخشی
چکیده فیلم: تهران انار ندارد مستندی انتقادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دربارهٔ تهران و تاریخچهٔ آن است، که در عین حال به‌واسطهٔ موزیکال و طنز بودن فیلم، وجهی سرگرم‌کننده نیز پیدا می‌کند.

دانلود تحلیل

فیلم تهران انار ندارد

کليه حقوق اين سايت متعلق به دکتر محمدرضا سرگلزایی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

آژانس دیجیتال مارکتینگ لوبیا